PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Prezentowisko.pl
___________________________
Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy.Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi, mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.


To prawo powstało, po to by chronić kupujących, którzy widząc przedmiot na ekranie komputera, nie do końca wiedzą, czy ten przedmiot będzie spełniał, ich estetyczne jak i praktyczne potrzeby. Prezentowisko.pl dołożył wszelkich starań (odpowiedni sprzęt i oprogramowanie) by na prawidłowo skalibrowanych ekranach, kolory i odcienie były takie same jak w rzeczywistości, dlatego indywidualne ustawienia komputera oraz monitora Kupującego powodujące błędne lub zniekształcone wyświetlanie informacji o produkcie (np. kolorach), nie mogą być podstawą reklamacji.

Drogi Kliencie, jeżeli ta rzecz nie spełnia twoich oczekiwań, możesz ja oddać w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. My jednak prosimy, o podanie opinii/przyczyny na temat powodu oddwania tej rzeczy (oczywiście nie jest to obowiązkowe), prosimy o to ponieważ chcemy by prezentowisko.pl był jak najbardziej przyjazny kupującym i coraz bardziej funkcjonalny, a do tego opinie klientów i użytkowników sklepu, są bardzo potrzebne.

Termin odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni
, od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy, lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik, wskazana przez Państwa weszła w posiadanie tej rzeczy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, prosimy w tych 14-stu dniach, o kontakt z obsługą Sklepu. Ponieważ muszą Państwo poinformować nas, o swojej decyzji, w drodze jednoznacznego oświadczenia na adres stacjonarny lub e-mail (sklep@prezentowisko.pl, "MIRAGAS” MATEUSZ WALICKI, 35-030 RZESZÓW, UL. TADEUSZA KOŚCIUSZKI 4/10). Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy dostępnego w zakładce "Jnformacje prawne" w podkategorii "Dokumenty do pobrania" na stopce sklepu. Nie jest ten wzór obowiązkowy, można też skorzystać z wzoru formularza zamieszczonego w ustawie z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta załącznik nr 2 niniejszej ustawy.

Odpowiadają Państwo
tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania tej rzeczy, zgodnie z przepisami art. 27-38 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta.

To znaczy, że rzecz nie może być używana na co dzień, czyli prana, prasowana, czyszczona, i eksploatowana nawet w właściwy dla tych rzeczy sposób
, gdy nie jest to konieczne do stwierdzenia charakteru jej cech i funkcjonalności. Używanie rzeczy zawsze powoduje choćby powstawanie zabrudzeń, co uniemożliwiło by to późniejszą sprzedaż jej innemu klientowi, któremu przypadnie ta rzecz do gustu, i będzie się mu podobała. Po ludzku pisząc to jeżeli klient chce skorzystać z prawa odstąpienia od umowy to nie może tej rzeczy używać, ale może tylko sprawdzić czy rzecz ta odpowiada ona jego wymaganiom i gustowi.

Prosimy
aby odsyłana przez Ciebie kliencie rzecz była odesłana w oryginalnym opakowaniu jednostkowym spakowana w taki sposób jak do ciebie dotarła, (np. w przypadku szalików jedwabnych, to powinny być one tak samo złożone, czyli po zagięciach) i zapakowane jak przy dostarczeniu. do przesyłki powinno być załączone, wypełnione i podpisane oświadczenie (o odstąpieniu od umowy z datą, z dnia kiedy poinformowałeś/aś nas o chęci zwrotu), oraz paragonem lub fakturą: na adres "MIRAGAS” MATEUSZ WALICKI, 35-030 RZESZÓW, UL. TADEUSZA KOŚCIUSZKI 4/10. Rzecz powinna też być zapakowana i zaopatrzona w oryginalnie przypięte do siebie metki producenta i prezentowisko.pl, gdyż ich obecność jest też podstawą do tego byśmy mieli pewność, że rzecz nie była używana na co dzień.

Paczki za pobraniem nie są przez prezentowisko.pl przyjmowane, jedyną formą zwrotu pieniędzy przez prezentowisko.pl jest przelew na konto.


W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy, zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy ze sklepu do klienta, w wysokości najtańszej przesyłki dla tego przedmiotu, oferowanej przez nasz sklep. Dlatego jeżeli wybierzesz kliencie droższą dostawę to nadwyżka kosztów nie będzie zwrócona. Prosimy by odesłać nam rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu, otrzymania rzeczy lub do czasu, dostarczenia nam dowodu jej odesłania
. Zwrotu płatności dokonamy, przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że  w oświadczeniu wyraźnie wskażecie Państwo inny sposób zwrotu pieniędzy.

Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.


WAŻNE!!!

Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje rzeczom nieprefabrykowanym, czyli wyprodukowanych według specyfikacji konsumenta w celu zaspokojenia jego indywidualnych potrzeb (jak np. grawerowanie czy zamówienia realizowane według wytycznych lub wymiarów klienta) w takich sprawach prosimy o kontakt e-mail lub telefoniczny. Ponieważ chcemy klientowi wyjść naprzeciw, odstąpienie od umowy w części takich przypadków, może być możliwe.

Dokumenty do pobrania (formularz odstąpienia od umowy)